Види сонячних батарей

Каталог кріплень

Альтернативна енергетика активно популяризується у всьому світі та в Україні. Екологічна та перспективна сфера невпинно розвивається, тому з’являється все більше різновидів сонячних батарей.

Якщо ви хочете використати сонячну енергію для промислових будівель або житлових приміщень, потрібно ретельно вивчити особливості різних видів обладнання, щоб не переплатити, але отримати відповідні рентабельні панелі для конкретних регіональних кліматичних умов.

У статті розглянемо поширені види сонячних панелей, їх переваги та недоліки, щоб було простіше підібрати відповідне обладнання.

Виды солнечных панелей

Монокристалічні сонячні панелі

Монокристаллические солнечные панели

Монокристалічні кремнієві пластини відрізняються рівномірним темно-синім кольором поверхонь. Їх роблять із найбільш чистого кремнію, тому вони найбільш ефективні серед усіх кремнієвих пластин, і відповідно коштують дорожче за інших.

Вартість подорожчає через те, що складно зорієнтувати всі кристали в одному напрямку. Монокристалічні сонячні панелі показують найвищий ККД тільки при перпендикулярному падінні сонячних променів. Через це подібні панелі найбільше ефективно встановлювати на висоті або відкритих майданчиках. Для північних районів краще вибрати інші типи панелей, але чим ближче до екватора, тим краще саме монокристалічні панелі.

Полікристалічні сонячні панелі

Поликристаллическая солнечная панель

Полікристалічні панелі відрізняються нерівномірним синім кольором поверхні, оскільки кристали орієнтовані в різні боки. Для створення полікристалічні панелі використовують менш чисті кристали, ніж монокристалічних.

Завдяки різноспрямованим кристалам навіть за розсіяного світла виходить високий ККД. Полікристалічні панелі менш ефективні ніж монотипи, але генерують більше енергії саме в похмуру погоду.

Через неоднорідність матеріалу та особливості створення вартість конструкцій значно знижується. Якщо при виготовленні монопанелей доводиться орієнтувати кристали в одному напрямку, виготовляючи полікристалічні сонячні батареї, спрямованість не контролюють, а після охолодження нарізають і обробляють.

Полікристалічні панелі встановлюють на дахах громадських будівель та приватних будинків, тому вони дуже потрібні на ринку.

Тонкоплівкові сонячні панелі

Тонкопленочные солнечные панели

Завдяки тонкоплівковим технологіям виготовляють недорогі сонячні панелі. Тонкоплівкові панелі користуються особливою популярністю для великих ферм, що генерують “сонячну електрику”, особливо при невеликому бюджеті на купівлю панелей і великих площах землі, призначеної для батарей.

Тонкоплівкове сонячне обладнання монтують на землю, на дахи і навіть на бічні поверхні будинків.

Тонкоплівкові панелі використовують для систем, які генерують енергію відразу в мережу. У комплектацію станції рекомендовано додавати високовольтні контролери та інвертори для сонячних батарей, які не стикуються із побутовими системами.

Кремнієві батареї

Кремниевые панели

Кремнієві панелі роблять з аморфного кремнію і процес відрізняється від виготовлення кристалічного обладнання. Використовують гідрид, а не чистий матеріал, тому не відбувається утворення класичних кристалів, що здешевлює витрати на виробництво.

Завдяки структурі аморфного кремнію, кремнієві батареї ефективно поглинають фотони розсіяного світла.

Кремнієві сонячні панелі ідеально підходять для північних районів, де порожні величезні території. При високій температурі продуктивність кремнієвих панелей менша, ніж у аналогів, але все ще достатня для побутового споживання.

Переваги кожного виду сонячних батарей

Розглянемо переваги кожного типу панелей.

Переваги монокристалічних сонячних батарей:

 • високий рівень ККД;
 • компактність. Їх розміщують на невеликих майданчиках з огляду на потужність обладнання;
 • надійність та довговічність. Монокристалічні панелі успішно перетворюватимуть сонячну енергію на електрику протягом 25 років.

Полікристалічна сонячна панель у свою чергу має наступні переваги:

 • ефективно генерує енергію при розсіяному сонячному світлі;
 • панелі підходять для монтажу на дахах;
 • привабливіша ціна у порівнянні з монокристалічними аналогами;
 • довговічність. Протягом 20 років панель показуватиме найбільшу потужність, далі показники падають на 15-20%, але все ще дають змогу генерувати енергію.

Кремнієві панелі:

 • універсальні. Підходять для встановлення на будь-яких будинках;
 • високий ККД при розсіяних сонячних променях;
 • стабільно працюють навіть за високої температури;
 • прості та надійні, конструкції практично не ламаються;
 • ефективні навіть за складних умов, наприклад, запиленості;
 • термін служби – 20-25 років.

Тонкоплівкова сонячна панель:

 • ефективно працює при розсіяному випромінюванні;
 • рентабельна в регіонах з туманним та похмурим кліматом або у промисловій місцевості зі складною екологічною обстановкою (задимленістю та запиленістю).

Недоліки різних сонячних панелей

Вибираючи сонячні панелі, рекомендуємо враховувати і недоліки тієї чи іншої конструкції.

Монокристалічні найдорожчі за вартістю і чутливі до забруднення повітря. Пил розсіює світло навіть у сонячну погоду, що знижує ККД обладнання.

Полікристалічні панелі мають знижений ККД (порівняно з попереднім типом батарей). Громіздкі, тому для монтажу потрібно більше простору.

Панелі з аморфного кремнію вимагають великих площ для установки обладнання.

Тонкоплівкові панелі — недорогі, але через нижчий ККД для них також потрібно більше місця, ніж для попередніх аналогів.

Кожен тип панелі є оптимальним для конкретних умов експлуатації. Якщо ви не знаєте, який тип обладнання вибрати, зв’яжіться з нашим менеджером через сайт або по телефону, і вам допоможуть вибрати відповідний тип і комплектацію сонячної станції.

Читайте також
Преимущества и недостатки солнечных панелей
Плюси та мінуси сонячних батарей

Сонце як джерело енергії В останні роки в багатьох країнах світу вчені приділяють пильну увагу розвитку електростанцій, які використовують екологічно безпечну зелену енергію. А найпотужнішим і найдоступнішим джерелом альтернативної енергетики є Сонце. При всіх цих плюсах, є і мінуси сонячної енергетики, які достатньо легко вирішуються Генерація розрахована як середнє виважене значення. Такий показник буде, якщо […]

19 Вересня, 2022
Альтернативные источники энернии
Що таке альтернативні джерела енергії

 З кожним роком людям потрібно більше енергії. Населення планети збільшується, зростає споживання і традиційні виробництва не можуть покрити запити, що ростуть. У цьому має значення як економічний аспект. Традиційні способи отримання енергії вважаються брудними, а екологічна проблема перебуває у топі питань, що хвилюють світове співтовариство. У зв’язку з цим збільшується частка альтернативних джерел […]

19 Вересня, 2022
Солнечные батареи для дома
Скільки потрібно сонячних батарей для дому

Перед тим, як порахувати скільки потрібно сонячних батарей для будинку, необхідно визначити, для чого ви ставите модулі. Для одного головне — заощадити на оплаті комунальних, для іншого можливість інвестувати та заробити, а третім сонячна батарея для дому потрібна, щоб допомогти підтримувати чистоту довкілля. Тому, головний показник, на якому розраховують кількість батарей, — кількість енергії, яка […]

19 Вересня, 2022