Альтернативна енергетика активно популяризується у всьому світі та в Україні. Екологічна та перспективна сфера невпинно розвивається, тому з’являється все більше різновидів сонячних батарей.
Якщо ви хочете використати сонячну енергію для промислових будівель або житлових приміщень, потрібно ретельно вивчити особливості різних видів обладнання, щоб не переплатити, але отримати відповідні рентабельні панелі для конкретних регіональних кліматичних умов.
У статті розглянемо поширені види сонячних панелей, їх переваги та недоліки, щоб було простіше підібрати відповідне обладнання.
Монокристалічні кремнієві пластини відрізняються рівномірним темно-синім кольором поверхонь. Їх роблять із найбільш чистого кремнію, тому вони найбільш ефективні серед усіх кремнієвих пластин, і відповідно коштують дорожче за інших.
Вартість подорожчає через те, що складно зорієнтувати всі кристали в одному напрямку. Монокристалічні сонячні панелі показують найвищий ККД тільки при перпендикулярному падінні сонячних променів. Через це подібні панелі найбільше ефективно встановлювати на висоті або відкритих майданчиках. Для північних районів краще вибрати інші типи панелей, але чим ближче до екватора, тим краще саме монокристалічні панелі.
Полікристалічні панелі відрізняються нерівномірним синім кольором поверхні, оскільки кристали орієнтовані в різні боки. Для створення полікристалічні панелі використовують менш чисті кристали, ніж монокристалічних.
Завдяки різноспрямованим кристалам навіть за розсіяного світла виходить високий ККД. Полікристалічні панелі менш ефективні ніж монотипи, але генерують більше енергії саме в похмуру погоду.
Через неоднорідність матеріалу та особливості створення вартість конструкцій значно знижується. Якщо при виготовленні монопанелей доводиться орієнтувати кристали в одному напрямку, виготовляючи полікристалічні сонячні батареї, спрямованість не контролюють, а після охолодження нарізають і обробляють.
Полікристалічні панелі встановлюють на дахах громадських будівель та приватних будинків, тому вони дуже потрібні на ринку.
Завдяки тонкоплівковим технологіям виготовляють недорогі сонячні панелі. Тонкоплівкові панелі користуються особливою популярністю для великих ферм, що генерують “сонячну електрику”, особливо при невеликому бюджеті на купівлю панелей і великих площах землі, призначеної для батарей.
Тонкоплівкове сонячне обладнання монтують на землю, на дахи і навіть на бічні поверхні будинків.
Тонкоплівкові панелі використовують для систем, які генерують енергію відразу в мережу. У комплектацію станції рекомендовано додавати високовольтні контролери та інвертори для сонячних батарей, які не стикуються із побутовими системами.
Кремнієві панелі роблять з аморфного кремнію і процес відрізняється від виготовлення кристалічного обладнання. Використовують гідрид, а не чистий матеріал, тому не відбувається утворення класичних кристалів, що здешевлює витрати на виробництво.
Завдяки структурі аморфного кремнію, кремнієві батареї ефективно поглинають фотони розсіяного світла.
Кремнієві сонячні панелі ідеально підходять для північних районів, де порожні величезні території. При високій температурі продуктивність кремнієвих панелей менша, ніж у аналогів, але все ще достатня для побутового споживання.
Розглянемо переваги кожного типу панелей.
Переваги монокристалічних сонячних батарей:
Полікристалічна сонячна панель у свою чергу має наступні переваги:
Кремнієві панелі:
Тонкоплівкова сонячна панель:
Вибираючи сонячні панелі, рекомендуємо враховувати і недоліки тієї чи іншої конструкції.
Монокристалічні найдорожчі за вартістю і чутливі до забруднення повітря. Пил розсіює світло навіть у сонячну погоду, що знижує ККД обладнання.
Полікристалічні панелі мають знижений ККД (порівняно з попереднім типом батарей). Громіздкі, тому для монтажу потрібно більше простору.
Панелі з аморфного кремнію вимагають великих площ для установки обладнання.
Тонкоплівкові панелі — недорогі, але через нижчий ККД для них також потрібно більше місця, ніж для попередніх аналогів.
Кожен тип панелі є оптимальним для конкретних умов експлуатації. Якщо ви не знаєте, який тип обладнання вибрати, зв’яжіться з нашим менеджером через сайт або по телефону, і вам допоможуть вибрати відповідний тип і комплектацію сонячної станції.
Сонячна енергія є все більш популярною та стійкою альтернативою традиційним джерелам енергії, тому не дивно...
Сонце як джерело енергії В останні роки в багатьох країнах світу вчені приділяють пильну увагу розвитку еле...
З кожним роком людям потрібно більше енергії. Населення планети збільшується, зростає споживання і традиц...