Встановлення сонячних панелей

Каталог кріплень

Установка сонячної панелі – це сучасний та екологічний спосіб отримувати електроенергію для побутових та промислових потреб. Конструкція сонячної панелі складається з кількох фотоелементів, які перетворюють сонячне світло на електрику. Завдяки інноваційним розробкам, сучасні сонячні панелі є максимально ефективними та доступними. Тарифи на електроенергію продовжують підвищуватись, тому затребуваність сонячного обладнання постійно зростає.

Вплив сезону на сонячні батареї

Угол установки солнечных батарей

Продуктивність сонячної станції варіюється залежно від сезону.

Восени найскладніші умови для роботи, оскільки:

  • зменшується тривалість світлового дня;
  • через похмуру погоду та хмари різко знижується потік сонячного світла;
  • темна земля максимально поглинає світло сонця.

Як тільки випадає перший сніг, становище стає кращим. Білий покрив відбиває світло і підвищує розсіяне освітлення.

Крім погоди впливають особливості території. Щільно стоять, особливо хвойні, дерева зменшують відбиття сонячного світла. Положення не безвихідне, але потрібно буде вловлювати розсіяне світло, встановлюючи панелі під конкретним кутом.

На противагу на відкритому засніженому полі відбивається понад 85% світла, завдяки чому станції працюють на повну потужність навіть за коротких зимових світлових днів.

Однак щоразу не доводиться і сезонні відмінності потоку сонячного світла коливаються у великих межах. Осіннього або весняного дня показники домашньої сонячної станції можуть кардинально відрізнятися.

Враховуючи ціну сонячних батарей, рекомендується наприкінці зими або на початку весни придбати та зробити установку кількох панелей, щоб перевірити якість виготовлення, та дізнатися про можливість генерації енергії в ту чи іншу погоду. Восени, коли ціни на сонячні батареї падають та компанії пропонують щедрі знижки, рекомендується докупити обладнання для створення повноцінної сонячної станції.

Також варто враховувати, що хоч улітку сонце дарує максимум тепла, але для коректної роботи станції потрібно її охолоджувати. Перегрів обладнання знижує його ефективність. Тому, наприклад, лютневим сонячним днем, коли сонце сліпуче світить і відбивається від снігу, і порівняно з пізньою осінню світловий день збільшується, формуються відмінні умови для продуктивної роботи станції.

Де краще встановлювати сонячні батареї

Установка солнечных панелей

Багато хто впевнений, що кріплення сонячних панелей на даху будинку та будівель – найкраще місце. Справді, зручне місце максимально відкрите сонцю, але є деякі нюанси в установці.

Щоб батареї генерували максимум енергії, їх потрібно встановлювати у найсвітлішому місці з усіх доступних, і це не завжди дах (особливо з огляду на її конструкцію). Дуже часто найкраще місце для встановлення – відкрита земельна ділянка. Ретельно вибирайте місце, щоб не було тіні від дерев або сусідніх будівель, оскільки якщо полікристалічні панелі ще впораються із затемненням, то монокристалічні сильно уповільнять роботу, що небажано.

Також враховуйте не лише поточний стан ділянки, а й можливості спорудження будинків на сусідньому.

Якщо ви віддаєте перевагу монтажу сонячних батарей на дахах або вертикальних поверхнях будівель – витримуйте відстань між ними, щоб ряди не затіняли один одного.

Установка солнечных батарей для дома

Що потрібно враховувати для максимального вироблення електроенергії

Щоб вичавити максимум із сонячних батарей, необхідно враховувати наступне:

  • затіненість. Як уже говорилося вище, конкретні типи батарей уповільнюватимуть генерування енергії і навіть більше – можуть повністю вийти з ладу, навіть не виправдавши вкладення в покупку;
  • орієнтація. Очевидно, що встановлення сонячної батареї спрямоване у бік Сонця, щоб захопити максимальний потік фотонів. У північній півкулі потрібно орієнтувати панелі у бік півдня, у південному — у напрямі півночі;
  • нахил. Розрахунок кута встановлення сонячних батарей залежить від сезону та географічного положення. Рекомендований кут нахилу рівнозначний широті місцевості. Залежно від сезону кут нахилу коригують, підлаштовуючись під положення Сонця.

Комплектація для сонячних панелей

Комплектація сонячних станцій буває різною.

У стандартний комплект входять:

  • сонячні панелі;
  • інвертор для сонячних панелей;
  • акумулятор;
  • алюмінієві або оцинковані конструкції для встановлення;
  • спеціальні кабелі та конектори.

Відмінності у монтажі сонячних панелей для дому та квартири

Установка сонячних батарей на даху багатоквартирного будинку, а також балкон або лоджія має свої особливості. Рекомендовані полікристалічні батареї, які зберігають ефективність навіть у похмуру погоду. Балкони та лоджії ідеально підходять, якщо виходять на південну сонячну сторону. На східній та західній стороні також можна встановлювати, але продуктивність буде нижчою.

Продумуючи мініатюрну станцію на балконі чи лоджії, враховуйте не лише бік світла, але й необхідну площу для обладнання.

Можна встановлювати панелі із зовнішнього боку, але лише за умови, що немає скління. Якщо балкон знаходиться на останньому поверсі, то можливе встановлення на даху.

У порівнянні з цим встановлення сонячних батарей на дачі або ділянці приватного будинку більш варіативне, особливо якщо у вас є велика ділянка. Перед покупкою сонячної станції рекомендуємо вимагати професійну консультацію у менеджерів магазину, які порекомендують варіанти монтажу з огляду на конкретні умови.

Встановлення сонячних батарей у приватному будинку чи квартирі має багато переваг, при цьому виграють усі: планета, держава та власник станції.

Сонячна енергія є екологічно чистим, невичерпним джерелом енергії, і це чудово, що наша країна мотивує громадян її використовувати. Вибирайте якісне сучасне обладнання для сонячних станцій на нашому сайті, інвестуйте у своє майбутнє та майбутнє нашої планети.

Читайте також
20 Квітня, 2024

Поради вибору інвертора чи панелей

Сонячна енергія є все більш популярною та стійкою альтернативою традиційним джерелам енергії, тому не дивно...

Преимущества и недостатки солнечных панелей
19 Вересня, 2022

Плюси та мінуси сонячних батарей

Сонце як джерело енергії В останні роки в багатьох країнах світу вчені приділяють пильну увагу розвитку еле...

Альтернативные источники энернии
19 Вересня, 2022

Що таке альтернативні джерела енергії

 З кожним роком людям потрібно більше енергії. Населення планети збільшується, зростає споживання і традиц...