Скільки потрібно сонячних батарей для дому

Каталог кріплень

Перед тим, як порахувати скільки потрібно сонячних батарей для будинку, необхідно визначити, для чого ви ставите модулі. Для одного головне — заощадити на оплаті комунальних, для іншого можливість інвестувати та заробити, а третім сонячна батарея для дому потрібна, щоб допомогти підтримувати чистоту довкілля.

Тому, головний показник, на якому розраховують кількість батарей, — кількість енергії, яка буде використовуватися. Читайте далі докладніше про всі розрахунки та необхідне обладнання.

скільки потрібно сонячних батарей

Скільки і що потрібно розрахувати

Розрахунок кількості сонячних панелей для будинку залежить від кількох обставин:

  • розміру даху;
  • кількості необхідної енергії на місяць;
  • яку суму ви зможете інвестувати у покупку батарей (якщо плануєте на цьому заробляти);
  • потужності, прописаної у договорі користування електричної енергією (потужність сонячної станції неспроможна перевищувати показники, зазначені у договорі на Зелений тариф)

Якщо ви хочете встановити модулі тільки для покриття особистих потреб, враховуйте середньомісячне споживання електрики. Перед тим, як купити та встановити модулі, обов’язково потрібно зробити розрахунок сонячних батарей та потужності, особливо якщо станції купуються для бізнесу, і ви зацікавлені в тому, щоб швидше окупити витрати.

Розрахунок кількості сонячних батарей

Як уже говорилося вище, щоб здійснити розрахунок сонячних батарей необхідно купувати її потреби: обчислити скільки потрібно енергії на день і місяць.

Багато хто знає, скільки в середньому використовують електрики на місяць завдяки лічильникам. Деякі розраховують споживання електрики з урахуванням технічних паспортів кожного приладу. Найголовніше, проводити розрахунки з похибкою +30-40%, щоб нівелювати менше надходження енергії за відсутності сонячного світла та витрати на роботу акумулятора та інвертора.

Підсумовуючи сказане вище, щоб зрозуміти скільки сонячних батарей потрібно для будинку, необхідно:

  • розрахувати потужність панелі з урахуванням максимальної сонячної активності – близько 7 годин на день, оскільки вночі або в похмуру погоду використовується запас енергії з акумулятора;
  • до щомісячної цифри споживаної енергії додати 30-40%, які витратиться на роботу та заряджання акумулятора та інвертора. Якщо на додаток ви купуєте контролер, то похибка сягає +50%;
  • підсумкове число споживаної енергії необхідно розділити на 7 (середнє число годин, у якому система перетворює максимальну кількість електрики). Отриманий результат буде потужністю однієї сонячної батареї. Якщо показник перевищує можливості однієї батареї, потрібно більше панелей.

Щоб забезпечити потрібну кількість енергії в зимовий сезон, потрібно додати батарею або купити відразу акумулятор з більшим виробленням.

Розрахунок ємності батареї

Акумулятор – це місце, де накопичується енергія від сонячних батарей. Запас ємності акумулятора повинен покривати кількість енергії, що використовується вночі. Простіше кажучи, поки світить сонце, модулі генерують енергію, частина якої витрачається, а частина накопичується в акумуляторі. Коли сонячна активність спадає та настає вечір, витрачаються запаси сонячної енергії з акумулятора. Рекомендується для перестрахування вибирати батареї, у яких запас енергії дорівнює добовому споживанню: на 7 кВт і вище. Врахуйте, що накопичена енергія витрачається не лише на побутові потреби. але й роботу самого акумулятора.

Місткість акумуляторів може бути 100 А/год, може досягати 200 А/год. Чим більший показник, тим більше накопичення енергії від сонячних батарей. Крім добової норми споживання енергії, враховуйте також сезон, регіон та широту.

Не допускайте повної розрядки акумулятора. Тому облік похибки – найважливіший момент.

Також зверніть увагу на такі нюанси:

  • робота свинцевих акумуляторів витрачає понад 20% накопиченої енергії;
  • залізно-нікелеві та кадмієво-нікелеві споживають 30% від накопиченої енергії;
  • для лужних батарей не потрібно додаткової зарядки, її можна використовувати аж до повного розрядження, це не впливає на її функціональність.

На ринку представлений найширший асортимент акумуляторів для сонячних систем. Продукція відрізняється за брендами, ціновою політикою та ємністю запасу. Враховуйте потужність сонячних батарей, необхідну кількість енергії та регіональні та сезонні погодні умови.

Будь-який акумулятор для систем резервного живлення чудово підійде для сонячних електростанцій.

скільки енергії дають сонячні батареї

Які ще технічні пристрої потрібні

Щоб сонячна батарея працювала без перебоїв, рекомендуємо доповнити систему інвертором і контролером.

Інвертор, отримуючи від сонячних батарей постійний струм, переробляє його на змінний, який використовується в побуті. Інвертори різних брендів відрізняються внутрішнім пристроєм, технічними характеристиками та гарантійними термінами.

Експерти рекомендують купувати синусоїдні інвертори. Вони представлені у різних цінових категоріях, тому остаточна сума витрат на обладнання для сонячних станцій залежить від якості приладів та фінансових можливостей.

Контролери заряду акумулятора допомагають запобігати поломкам, продовжуючи термін служби. Функція контролера – заряджати акумулятор під час найбільшої активності сонячного проміння, а коли батарея повністю зарядиться – відключати її.

Встановлення сонячних модулів не потребує багато часу та сил, особливо якщо ви звернетеся до спеціалізованої компанії. Після придбання всіх елементів, найголовніше — правильно встановити панелі під правильним кутом, щоб батареї поглинали максимально можливу кількість енергії.

Якщо у вас залишилися питання, наші менеджери проконсультують вас та допоможуть підібрати комплекс елементів системи під конкретні запити.

Читайте також
20 Квітня, 2024

Поради вибору інвертора чи панелей

Сонячна енергія є все більш популярною та стійкою альтернативою традиційним джерелам енергії, тому не дивно...

Advantages and disadvantages of solar panels
19 Вересня, 2022

Плюси та мінуси сонячних батарей

Сонце як джерело енергії В останні роки в багатьох країнах світу вчені приділяють пильну увагу розвитку еле...

Alternative energy sources
19 Вересня, 2022

Що таке альтернативні джерела енергії

 З кожним роком людям потрібно більше енергії. Населення планети збільшується, зростає споживання і традиц...