Гібридна сонячна панель – відмінність від мережевої

Каталог кріплень

Завдяки сонячній альтернативній енергії кожен зможе стати енергонезалежним і спокійно ігнорувати будь-які новини про підвищення тарифів. Але щоб замість головного болю отримати реальні показники, які принесуть комфорт і навіть прибуток, потрібні ретельні дослідження та правильні розрахунки.

Перед придбанням комплекту сонячних батарей, потрібно з’ясувати, яка СЕС ефективніша для тих чи інших умов та цілей експлуатації.

Сонячні станції широко поширені та використовуються в багатьох країнах світу. В Україні сонячна енергетика активно розвивається та заохочується державою.

На сьогоднішній день у країні використовують 3 типи СЕС:

  • автономні;
  • гібридні;
  • мережеві.

Розглянемо докладніше мережеві та гібридні типи, і порівняємо який з них буде оптимальним для тих чи інших умов.

гибридная солнечная станция

Ключові відмінності гібридних сонячних батарей

Зрозуміти різницю буде простіше, якщо розглянути принцип роботи кожного типу інвертора:

  • мережеві інвертори перетворять вироблену енергію та подають її в мережу, при цьому немає можливості підключити акумуляторні батареї. Мережеві інвертори використовують при стабільному електропостачанні, а також для того, щоб продавати електроенергію в мережу за зеленим тарифом;
  • гібридний інвертор для сонячних батарей поєднує функції мережевих та автономних пристроїв, тому його спектр завдань набагато ширший. Вдень сонячна енергія трансформується в електрику і адаптується до параметрів побутової мережі. Гібридний інвертор забезпечує енергією побутову мережу, заряджає акумулятори до максимуму, а потім скидає надлишки в мережу за зеленим тарифом. Увечері гібридний інвертор використовує запаси акумуляторів.

До основних переваг гібридного інвертора відносять:

1) можливість заряджати акумулятори, щоб використовувати накопичену енергію ночами чи похмурі дні;
2) функцію програмування кількох режимів використання, накопичення та скидання енергії;
3) можливість запитувати побутову мережу переважно альтернативною енергією з додаванням традиційної;
4) функцію відпустки у мережу згенерованої енергії за зеленим тарифом;
5) можливість функціонувати незалежно від стаціонарної мережі;
6) можливість стабілізувати напругу до конкретних параметрів, при падінні напруги (що часто спостерігається вечорами, коли зростає навантаження).

Гібридна сонячна панель має один недолік – висока вартість, порівняно з автономними та мережними аналогами. Однак, враховуючи переваги та можливості, які вони дають, ця ціна більш ніж виправдана.

Особливості мережевих сонячних батарей

Сонячні батареї затребувані завдяки своїй ціновій доступності та можливості не просто генерувати енергію для особистого споживання, але й для продажу за зеленим тарифом.

Мережева сонячна станція складається з кількох елементів: мережевого інвертора, сонячних панелей, фурнітури для монтажу електроустаткування та інших допоміжних елементів.

Отличия гибридных солнечных станций

Мережева сонячна станція для дому дає такі переваги:

  • екологічність обладнання;
  • простота технічного обслуговування;
  • безшумність роботи;
  • можливість роботи за зеленим тарифом, та заробітку фіксованої плати за реалізацію електроенергії.

До недоліків системи належать варіативність енергоресурсів з урахуванням сезону та інших факторів. Також мережеву станцію потрібно регулярно чистити: взимку від снігу, а влітку від пилу.

Ефективність застосування гібридних сонячних панелей

Основний недолік мережевих СЕС — неможливість функціонувати, коли відключено центральну електромережу. Наприклад, якщо станеться велика аварія і всі сидітимуть без електроенергії, ви також не зможете підключитися до мережевої СЕС. В автономній станції цей недолік нівельований, але немає можливості продавати згенеровану електроенергію.

Гібридні сонячні панелі забезпечують достатню енергонезалежність для побутового споживання, а, збільшивши кількість обладнання, можна збільшувати прибутковість за зеленим тарифом.

У яких випадках ефективніше застосовувати мережеві сонячні панелі.

Мережеві електростанції потрібні, щоб забезпечувати об’єкт електрикою та здавати зайву енергію у мережу, отримуючи прибуток. Це значна економія на електроенергії та можливість заробляти.

Мережеві електростанції ідеальні для приватних домогосподарств, коли основна мета — заощадити на оплаті тарифів, що постійно зростають, за електроенергію.

Також мережеві СЕС купують як самостійні об’єкти, щоб тільки заробляти на продажу переробленої енергії.

Мережеві електростанції функціональні лише за наявності основної мережі, оскільки безпосередньо підключаються до неї. За наявності сонячного світла вони генерують природну енергію в електричну, а вночі і при похмурій погоді використовують мережеву.

Україна зацікавлена у популяризації альтернативних джерел енергії та мотивує споживачів купувати та встановлювати мережеві сонячні електростанції. Передану в мережу енергію оплачують за зеленим тарифом, що дозволяє за деякий час окупити вартість та встановлення обладнання та почати заробляти.

Як підібрати правильний комплект сонячних станцій

У кожного з видів обладнання є свої переваги та недоліки. Проте головний аспект, яким вибирають тип електростанції — завдання, що вона вирішуватиме.

Мережева електростанція підійде тим, хто хоче економити на споживанні електроенергії та додатково заробляти.

Автономна для забезпечення резервного енергопостачання.

Гібридна система із сонячних панелей поєднує завдання попередніх двох типів обладнання, що впливає на її вартість.

Якщо ви не можете визначити, який тип сонячної електростанції буде оптимальним для вас, звертайтеся до наших консультантів, які допоможуть підібрати відповідне обладнання.

Читайте також
20 Квітня, 2024

Поради вибору інвертора чи панелей

Сонячна енергія є все більш популярною та стійкою альтернативою традиційним джерелам енергії, тому не дивно...

Преимущества и недостатки солнечных панелей
19 Вересня, 2022

Плюси та мінуси сонячних батарей

Сонце як джерело енергії В останні роки в багатьох країнах світу вчені приділяють пильну увагу розвитку еле...

Альтернативные источники энернии
19 Вересня, 2022

Що таке альтернативні джерела енергії

 З кожним роком людям потрібно більше енергії. Населення планети збільшується, зростає споживання і традиц...