Сонячні батареї взимку

Каталог кріплень
Сонячні батареї в нинішніх реаліях – вигідне джерело електрики.

Багато хто купує їх не тільки для побутового споживання, але й для суттєвого заробітку на зеленій енергії.

Але багато хто замислюється, враховуючи наш клімат, чи вигідно купувати сонячну батарею, і скільки виробляє сонячна панель взимку? Як бути з енергією взимку та наскільки ефективні електростанції у зимовий сезон? Як працюють сонячні панелі взимку?

Розбираємо це питання у нашій статті, але перед цим невеликий спойлер. Так, сонячні панелі взимку також генерують енергію, але з деякими умовами.

Міф про те, що сонячні батареї працюють від тепла

Стереотип каже — що спекотніша погода, тим більше енергії виробляє станція. Це не так. Сонячні батареї працюють не від температури повітря, а кількості сонячного світла. А згадайте, як сліпуче сяє сонце у сніговий морозний день! Більше того, високі температури повітря навпаки знижують ефективність сонячних станцій. Тому в сонячний морозний день енергії буде більше, ніж у червневий полудень.

Багато хто може заперечити, що мороз і сонце бувають не щодня в холодну пору року. Так, справді, у похмурі дні сонячні панелі виробляють менше енергії. Але дуже рідко буває так, що акумуляторна батарея за цілий зимовий день не заряджається повністю. Головна умова такого рівня ефективності — правильно розрахована система сонячної електростанції.

За рахунок чого знижується продуктивність сонячних панелей у зимовий час

Однак все одно сумарно сонячна панель взимку генерує менше енергії, ніж влітку. Це відбувається через такі фактори:

  • коротку тривалість дня. Це логічно, менше світла менше енергії. Влітку батареї запитують протягом 12 годин, взимку максимальна продуктивність не перевищує 2,5-3 години;
  • подовженого шляху променів через атмосферу. У вакуумі світло не розсіюється, але в щільному повітряному середовищі так, взимку кут нахилу потоку фотонів збільшується, шлях через атмосферу зростає в 4-5 разів;
  • фактор географічної широти. У північних районах це впливає на вироблення. Невеликі СЕС взимку відключають і не використовують через малу ефективність, проте України це не стосується. У нашій місцевості отримувати профіт від сонячних станцій можна будь-якої пори року.

Правильна експлуатація та догляд у холодних умовах

Щоб досягти максимальної ефективності сонячних батарей узимку, потрібно змінювати кут нахилу конструкції з урахуванням сезону. Взимку кут зменшується, промені потрапили не перпендикулярно. Деякі споживачі встановлюють батареї в універсальному положенні, але найвищої ефективності не отримати ні взимку, ні влітку. Але певний усереднений обсяг виробітку вдасться отримати.

Міняти кут нахилу в процесі зміни сезонів — клопітніше, але й вигідніше. Зимовий кут установки панелей — 10-15 градусів, щоб максимально ефективно захоплювати косі промені сонця, що низько знаходиться. Якщо в місцевості звично до сильних снігопадів – панелі встановлюють вертикально, щоб уникнути налипання снігу. Потрібно стежити за чистотою панелей і обов’язково зчищати з них сніг. А от навколо панелей сніг краще залишатиме. По-перше, як ми вже говорили, за низьких температур сонячні станції ефективніше працюють і навколишній сніг дає додаткове охолодження. А по-друге, навколишній сніг додатково відображатиме світло, що збільшить ккд сонячної панелі взимку.

Інші міфи та факти про роботу сонячних панелей взимку

Затребуваність сонячних батарей в Україні зростає, і водночас збільшується кількість міфів, які часто не виправдані. І більшість різних чуток стосується саме функціонування СЕС у зимовий сезон:

  • через короткий світловий день, взимку сонячні панелі працюють у збиток, тому на зиму їх потрібно відключати. Частина правди в цьому є, тривалість світлового дня прямо впливає на ефективність сонячної батареї взимку, але використовуючи інноваційні інвертори та систему акумулювання електричної енергії, навіть узимку ви зможете отримувати достатню кількість сонячної енергії;
  • також використовуючи додаткове обладнання, ви збільшите ефективність використання батарей у зимовий період;
  • літній ККД сонячних батарей – найвищий, а ККД сонячних батарей узимку менше. Статистичні дослідження показують, що робота СЕС у міжсезоння показує найвищий ККД, враховуючи ефективність перетворення зеленої енергії на електричну;
  • цікавий факт. Взимку сонячні батареї коштують дешевше, тому якщо ви плануєте покупку – не чекайте літа, а купуйте зараз.

Правильне встановлення та додаткове обладнання допоможуть цілий рік отримувати достатньо енергії для своїх потреб та отримання прибутку.

Як підвищити ефективність сонячних батарей

Для достатньої продуктивності сонячних батарей у морозну та похмуру погоду використовують акумулятор. Сонячні панелі взимку будуть накопичувати та зберігати енергію, отриману за останні години чи дні.

Однак будьте обережні, взимку зростає ризик короткого замикання або поломки батареї, тому також потрібний контролер:

  • PWM. Пристрій із широтно-імпульсною модуляцією;
  • MPPT. Прилад відстежує точку максимальної потужності. Контролер MPPT типу відстежує підвищення струму та не дозволяє знижуватись потужності панелі. Навіть узимку пристрій підтримує оптимальне навантаження протягом усього часу.

Також повторимо, що має значення кут нахилу. Під час сильних снігопадів найкраще ставити панелі практично під прямим кутом. Також сонячна батарея взимку потребує чищення:

  • сніг змивають водою зі шланга, якщо температура повітря не дуже низька (щоб вода не заледеніла);
  • якщо перший спосіб не підходить, сніг обережно змітають із панелі;
  • і нарешті можна купити іграшкові бластери та очищати панелі легким м’ячиком. Він не зашкодить панелі, але створить вібрації, завдяки яким сніг спаде вниз.

Якісні сонячні батареї, з правильною установкою та комплектом обладнання будуть ефективні у будь-яку пору року. Звертайтеся до нас, і ми допоможемо підібрати сонячну станцію під конкретні потреби та вимоги.

Читайте також
20 Квітня, 2024

Поради вибору інвертора чи панелей

Сонячна енергія є все більш популярною та стійкою альтернативою традиційним джерелам енергії, тому не дивно...

Преимущества и недостатки солнечных панелей
19 Вересня, 2022

Плюси та мінуси сонячних батарей

Сонце як джерело енергії В останні роки в багатьох країнах світу вчені приділяють пильну увагу розвитку еле...

Альтернативные источники энернии
19 Вересня, 2022

Що таке альтернативні джерела енергії

 З кожним роком людям потрібно більше енергії. Населення планети збільшується, зростає споживання і традиц...