Сонячні батареї в нинішніх реаліях – вигідне джерело електрики.
Багато хто купує їх не тільки для побутового споживання, але й для суттєвого заробітку на зеленій енергії.
Але багато хто замислюється, враховуючи наш клімат, чи вигідно купувати сонячну батарею, і скільки виробляє сонячна панель взимку? Як бути з енергією взимку та наскільки ефективні електростанції у зимовий сезон? Як працюють сонячні панелі взимку?
Розбираємо це питання у нашій статті, але перед цим невеликий спойлер. Так, сонячні панелі взимку також генерують енергію, але з деякими умовами.
Стереотип каже — що спекотніша погода, тим більше енергії виробляє станція. Це не так. Сонячні батареї працюють не від температури повітря, а кількості сонячного світла. А згадайте, як сліпуче сяє сонце у сніговий морозний день! Більше того, високі температури повітря навпаки знижують ефективність сонячних станцій. Тому в сонячний морозний день енергії буде більше, ніж у червневий полудень.
Багато хто може заперечити, що мороз і сонце бувають не щодня в холодну пору року. Так, справді, у похмурі дні сонячні панелі виробляють менше енергії. Але дуже рідко буває так, що акумуляторна батарея за цілий зимовий день не заряджається повністю. Головна умова такого рівня ефективності — правильно розрахована система сонячної електростанції.
Однак все одно сумарно сонячна панель взимку генерує менше енергії, ніж влітку. Це відбувається через такі фактори:
Щоб досягти максимальної ефективності сонячних батарей узимку, потрібно змінювати кут нахилу конструкції з урахуванням сезону. Взимку кут зменшується, промені потрапили не перпендикулярно. Деякі споживачі встановлюють батареї в універсальному положенні, але найвищої ефективності не отримати ні взимку, ні влітку. Але певний усереднений обсяг виробітку вдасться отримати.
Міняти кут нахилу в процесі зміни сезонів — клопітніше, але й вигідніше. Зимовий кут установки панелей — 10-15 градусів, щоб максимально ефективно захоплювати косі промені сонця, що низько знаходиться. Якщо в місцевості звично до сильних снігопадів – панелі встановлюють вертикально, щоб уникнути налипання снігу. Потрібно стежити за чистотою панелей і обов’язково зчищати з них сніг. А от навколо панелей сніг краще залишатиме. По-перше, як ми вже говорили, за низьких температур сонячні станції ефективніше працюють і навколишній сніг дає додаткове охолодження. А по-друге, навколишній сніг додатково відображатиме світло, що збільшить ккд сонячної панелі взимку.
Затребуваність сонячних батарей в Україні зростає, і водночас збільшується кількість міфів, які часто не виправдані. І більшість різних чуток стосується саме функціонування СЕС у зимовий сезон:
Правильне встановлення та додаткове обладнання допоможуть цілий рік отримувати достатньо енергії для своїх потреб та отримання прибутку.
Для достатньої продуктивності сонячних батарей у морозну та похмуру погоду використовують акумулятор. Сонячні панелі взимку будуть накопичувати та зберігати енергію, отриману за останні години чи дні.
Однак будьте обережні, взимку зростає ризик короткого замикання або поломки батареї, тому також потрібний контролер:
Також повторимо, що має значення кут нахилу. Під час сильних снігопадів найкраще ставити панелі практично під прямим кутом. Також сонячна батарея взимку потребує чищення:
Якісні сонячні батареї, з правильною установкою та комплектом обладнання будуть ефективні у будь-яку пору року. Звертайтеся до нас, і ми допоможемо підібрати сонячну станцію під конкретні потреби та вимоги.
Сонячна енергія є все більш популярною та стійкою альтернативою традиційним джерелам енергії, тому не дивно...
Сонце як джерело енергії В останні роки в багатьох країнах світу вчені приділяють пильну увагу розвитку еле...
З кожним роком людям потрібно більше енергії. Населення планети збільшується, зростає споживання і традиц...