Показатели* по месяцам
кВт Потреблено
кВт Продано
$ Сэкономлено
$ Прибыль
Январь
1970
Февраль
2860
Март
4020
Апрель
4450
Май
4720
Июнь
5480
Июль
5110
Август
5190
Сентябрь
4150
Октябрь
2350
Ноябрь
1110
Декабрь
620
за умови встановлення сонячної електростанції на ділянці
отримання ліцензій/дозволів; відкриття НП для продажу електроенергії у мережу; відкриття окремих банківських рахунків для отримання виплат за “зеленим тарифом”
“Зелений” тариф – це спеціальний тариф, за яким держава за законодавством зобов’язана купувати у фізичних осіб та підприємств електроенергію, вироблену з використанням відновлюваних джерел енергії.
В Україні зелений тариф для фізичних осіб встановлюється на вищому рівні, ніж для промислових СЕС, має фіксовану величину та гарантовано оплачується державою на підставі положень Закону “Про альтернативні джерела енергії”. Тому сонячна електростанція для будинку під зелений тариф — дуже вигідна інвестиція.
Рік введення в експлуатацію:
Рік введення в експлуатацію:
Количество киловатт кВт
Укажите значение
0кВт15кВт30кВт
Укажите значение
Укажите значение
Укажите значение
кВт Потреблено
кВт Продано
$ Сэкономлено
$ Прибыль
Январь
1970
Февраль
2860
Март
4020
Апрель
4450
Май
4720
Июнь
5480
Июль
5110
Август
5190
Сентябрь
4150
Октябрь
2350
Ноябрь
1110
Декабрь
620
42 мВт
42 мВт
36 мВт
36 мВт
+$355
+$355
+$6514
+$6514
* Все расчеты являются ориентировочными и приведены исключительно в ознакомительных целях. Суммы в долларах указаны в рекламных целях
Зелений тариф для фізичних осіб – це фінансовий регламент, який дозволяє власникам приватних СЕС продавати зайву сонячну енергію. Головна перевага тарифу — вартість зеленого кВт*год у 6 разів більша за традиційний. Вигода власників СЕС стає очевидною, крім власного виробництва та використання енергії на свої потреби, можна заробляти гроші, продаючи надлишки.
Багато хто не розуміє, чому так відбувається, держава купує у приватних осіб енергію за однією ціною, а продає набагато дешевше. Це спеціально передбачено для розвитку відновлюваної енергетики як одну з умов курсу інтеграції з ЄС. Так Україна зможе швидше наздогнати європейські країни, які вже багато років використовують відновлювані джерела енергії.
Купити сонячну електростанцію для дому в Україні може кожен, для цього не потрібна ліцензія. Програма повністю регламентується на державному рівні, навіть її підтримують міжнародні організації.
Підключення до зеленого тарифу складається з 4 етапів оформлення, для цього потрібно:
Відколи ввели ринок електроенергії, підприємства розділилися і виконують різні функції. З РЕМ потрібно укладати договір про розподіл енергії, а з енергопостачальником про споживання.
У деяких вже укладено договори з РЕМ, оформити нову домовленість потрібно лише якщо попередню оформили до 2019 року.
Для оформлення договору із РЕМ потрібні:
Це не займає багато часу в середньому 1-2 дні. Після цього оформляється договір з постачальником енергії. Знадобиться попередній пакет документів плюс договір із РЕМ. Підписання договору з енергопостачальником також відбувається за 1-2 дні.
Якщо попередні договори можна укладати перед тим, як сонячна станція буде встановлено, то починаючи з другого етапу вже після встановлення або за кілька днів до закінчення всіх робіт.
Потрібно 2 пакети документів:
Для другого пакета потрібно:
Спочатку лічильник має пройти параметризації у РЕМ. Дана процедура потрібна для того, щоб налаштувати пристрій безпосередньо під “зелений тариф”.
Потім представники РЕМ повинні приїхати та оглянути вашу станцію, щоб переконатися, що все встановлено за правилами та міжнародними стандартами. Вдруге представник РЕМ приїжджає, щоб встановити лічильник.
І лише після цього сонячна електростанція для будинку може запускатись. На цьому етапі ви ще не отримуватимете кошти за енергію, але вона враховуватиметься з самого початку запуску.
Пакет документів включає всі ті ж, що були потрібні для реєстрації в обленерго, а також договір з постачальником енергії та довідку від обленерго про встановлення лічильника.
Потім складають заяву на оформлення договору зеленого тарифу. Стандартні терміни підготовки договору – 1-2 тижні. Після цього вам потрібно знову приїхати до офісу постачальника та підписати договір.
На цьому оформлення зеленого тарифу завершується, і вже наступного місяця вам нарахують першу виплату. Всі 4 етапи оформлення займають 1-2 місяці, і незважаючи на те, що доведеться відвідати кілька державних установ, це все можливо виконати поодинці, особливо якщо у вас є вільний час.
Якщо ходьба по кабінетах викликає у вас страх або ви не можете виділити зайві дні або навіть години на оформлення документів, то пропонуємо послугу “зелений тариф під ключ”. Для цього потрібен базовий пакет документів та довіреність на представника компанії.
Наша держава спеціально стимулює розвиток альтернативних джерел електроенергії, тому прямо зацікавлена, щоби все більше приватних осіб оформляли зелений тариф.
Закон гарантує дію зеленого тарифу до 2030 року, після якого вноситимуться виправлення до роботи електростанцій, запущених після 2030 року.
До 2030 року кожна станція, запущена до 2025 року, окупить себе і принесе прибуток. Відповідно чим раніше встановити сонячні електростанції під зелений тариф, тим більше прибутку отримають власники.
Зелений тариф на сонячну енергію діє з 2009 року та потрібен для стимулювання розвитку альтернативної енергетики. Власники електростанцій отримують вигоду від використання та продажу зеленої енергії, роблять її популярнішою, забираючи частку у традиційного “брудного” способу отримання електрики.
Зелений тариф діятиме до 31 грудня 2030 року.
Сонячні станції під зелений тариф для приватних осіб доступні за умови, що потужність обладнання не перевищуватиме 30 кВт. Одержувати ліцензію чи інші додаткові документи не потрібно.
Фотоелектричні модулі (пристрої, що перетворюють сонячне світло) повинні відповідати таким вимогам:
Власники виробництва зможуть реалізовувати електроенергію під час таких умов:
Важко прогнозувати зміни українського законодавства, але можна сміливо говорити про добрі перспективи у сегменті відновлюваної енергетики. У підписаній Угоді про Асоціацію з ЄС наведено додаткові зобов’язання, які забезпечать інтеграцію державних енергетичної та електричної систем до європейської мережі.
Це гарантує, що у майбутньому сферу альтернативної енергетики продовжуватимуть стимулювати та підтримувати.
Як уже зазначалось, зелений тариф діятиме до 2030 року, при цьому існує графік зниження ціни одного кіловата. Це знижуватиме прибуток виробників, але такі умови створені спеціально, щоб прискорити встановлення сонячних батарей. Чим раніше буде встановлено СЕС, тим більший дохід у сумі отримає власник.
Тому якщо ви рішуче налаштовані встановити сонячні батареї під зелений тариф, краще не затягувати цей процес, і почати продавати енергію за вищими цінами, ніж заплановані в майбутньому.
Зараз у країні створено сприятливі умови для покупки та встановлення сонячних електростанцій. Ті, у кого добре розвинене професійне чуття вже давно встановили або встановлюють станції, щоб гарантовано отримувати дохід наступне десятиліття, при цьому допомагати розвивати перспективну сферу для України та вносити свій внесок у покращення екологічної обстановки.
Однак важливо не просто купити та встановити, а правильно розрахувати зелений тариф для приватного будинку та підібрати відповідні компоненти. У деяких випадках навіть із гарним обладнанням, власник не отримує запланованого доходу через помилки в установці або неправильно підібрані модулі.
Якщо правильно встановити станцію, то навіть з меншою потужністю вона видаватиме більше річної генерації, ніж станція більшої потужності, але змонтована з помилками.
Правильна та коректна робота СЕС протягом кількох десятків років можлива лише при виконанні умов:
Ми пропонуємо готові сонячні електростанції для дому.
У фахівців нашої компанії багаторічний досвід встановлення сонячних електростанцій і на виробництвах, і для приватних власників.
Гарантуємо ретельне дотримання всіх норм, починаючи від розрахунків до моніторингу роботи станції.
Ми цінуємо наших клієнтів, цінуємо бажання допомогти у розвитку сфери альтернативної енергетики та у свою чергу допомагаємо отримати найбільший дохід від використання СЕС.